Evanjelizačný koncert Mesto nádeje 2018, ktorý sa uskutoční v sobotu 8. septembra, nie je len jednodňová aktivita. Je pokračovaním Mesta viery 2015 a Mesta nádeje 2016, ktoré sú súčasťou projektu Mesto nádeje. Cieľom tohto projektu je ponúknuť mladým ale aj starším ľuďom nášho mesta rozhodnutie žiť život s Ježišom Kristom.

V spolupráci so spoločenstvami a farnosťami mesta chceme týchto ľudí pozvať do života v spoločenstve, ponúknuť im nielen modlitebné zázemie, priestor pre ďalšie spoznávanie Boha a budovanie vzťahu s Ním, ale aj množstvo zábavy, športu a spoznanie nových ľudí.

Chceme spoločne ohlasovať evanjelium a budovať Božie kráľovstvo. Túžime po zjednotení Slovákov a Rómov, spoločenstiev a farností mesta, mladých a starších ľudí. Túžime po prebudení v našom meste v každej oblasti života. Túžime vytvoriť z nášho mesta bezpečné miesto, domov, do ktorého sa ľudia budú radi vraciať.

Kto sme?

Za celým projektom stoja mladí ľudia, ktorí sa spojili v zápase o prebudenie v našom meste.
Vízia sa zrodila v srdciach členov Spoločenstva On, ktoré funguje ako občianske združenie. K spolupráci bolo prizvané Spoločenstvo Dobrého Pastiera a Neokatechumenátne spoločenstvo, ktorého vodcom je o. Jozef Popik, spoločenstvo SKALA a Hnutie Svetlo-Život. Všetci patríme do katolíckej cirkvi a slúžime vo farnostiach mesta Stará Ľubovňa a okolí.